Draudimo gigantai ir steigėjai mėgina naudoti „blockchain“ technologiją, kad užkirstų kelią draudimo sukčiavimui, skaitmeniškai stebėtų medicininius įrašus ir kt.

Draudimas vyksta jau šimtmečius

Jau prieš tūkstantį metų Kinijos prekybos jūreiviai sujungė savo prekes kolektyviniuose fonduose, kurie padėtų sumokėti už bet kokio sugadinto laivo žalą. Nors per pastarąjį dešimtmetį technologija pakeitė visas pramonės šakas visam laikui, daugeliu atvejų visame pasaulyje trilijoną dolerių trunkantis pasaulinis draudimo sektorius vis dar išlieka.  Nepaisant didėjančių internetinių tarpininkų, daugelis vartotojų vis dar skambina draudimo agentams telefonu, kad įsigytų naują draudimą. Draudimas dažnai tvarkomas popierinėmis sutartimis, o tai reiškia, kad pretenzijos ir mokėjimai gali būti klaidingi ir dažnai reikalauja žmogaus priežiūros. Kiekvienas šio bendradarbiavimo proceso etapas gali tapti potencialus nesėkmės taškas visai sistemai, kur gali būti prarasta tam tikra informacija, neteisingai aiškinama politika ir pailgejas atsiskaitymo laikas.

Galimybės yra neribotos

Dar per anksti pasakyti, ar „blockchain“ technologija gali įveikti teisines ar reguliavimo kliūtis ir tapti numatytuoju standartu draudimo sektoriuje. Tačiau galimybės yra neribotos, o draudimo bendrovės ir pradedančiosios įmonės tiria draudimo technologijas visomis droselėmis.

Šios programos apima:

  • Sukčiavimo aptikimas ir rizikos prevencija: perkeliant draudimo pretenzijas, „blockchain“ technologija gali padėti pašalinti bendrus sukčiavimo šaltinius draudimo sektoriuje.
  • Sveikatos draudimas. Su “blockchain” technologija medicininiai įrašai gali būti saugomi kriptografiškai ir dalinami tarp sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų, didinant sveikatos draudimo ekosistemos sąveiką.
  • Perdraudimas: užtikrinant perdraudimo sutarčių sudarymą, „blockchain“ technologija gali supaprastinti informacijos ir mokėjimų srautą.

Sukčiavimo aptikimas naudojant ‘blockchain” technologiją

Sukčiavimas ir rizikos prevencija

Sukčiavimo aptikimas šiandien

Apskaičiuota, kad Jungtinių Amerikos Valstijų bendra draudimo nuo sukčiavimo kaina (neskaitant sveikatos draudimo) yra daugiau nei 40 milijardų dolerių per metus. Tai nėra tik problema, kai draudimo bendrovės praranda pinigus – draudimo sukčiavimas vidutinei JAV šeimai kainuoja nuo 400 iki 700 JAV dolerių padidėjusių įmokų forma.

Sukčiavimo aptikimas naudojant ‘blockchain” technologiją

„Blockchain“ technologija gali užtikrinti geresnį draudikų koordinavimą kovojant su sukčiavimu. Šiandien pagrindiniai draudikai investuoja į duomenis, surinktus iš viešųjų ir privačių įmonių, siekiant geriau prognozuoti ir analizuoti apgaulingą veiklą. Visuomenės duomenys gali būti naudojami siekiant nustatyti ankstesnių operacijų sukčiavimo elgesio modelius, tačiau dažnai tai yra ne nuoseklu, nes yra sunku dalintis konfidencialia informacija tarp skirtingų organizacijų.

Turto ir nelaimingų atsitikimų draudimas

Turto ir nelaimingų atsitikimų draudimas šiandien

Turto ir nelaimingų atsitikimų draudimo reikalavimų apdorojimas yra sudėtinga procedūra, kuriai reikalingas didelis rankinis duomenų įvedimas ir koordinavimas tarp skirtingų šalių. Tarkim, kad neseniai patekote į automobilio avariją, o kitas vairuotojas buvo kaltas. Norėdami susigrąžinti nuostolius, turite pateikti pretenziją savo draudimo bendrovei. Jūsų draudikas turi išnagrinėti pretenziją ir tada grąžinti visus patyrusius nuostolius kalto vairuotojo draudimo bendrovei, kuri turi visiškai kitokią ieškinių tvarkymo sistemą ir procesą. Štai kodėl draudimas nuo nelaimingų atsitikimų yra toks įtikinamas „blockchain“ technologijos panaudojimo atvejis, kuris galėtų pakeisti būdą, kaip fizinis turtas valdomas, stebimas ir apdraustas skaitmeniniu būdu.

Turto ir nelaimingų atsitikimų draudimas naudojant ‘blockchain” technologiją.

Suteikiant draudėjams galimybę stebėti ir valdyti fizinį turtą skaitmeniniu būdu, „blockchain“ technologija gali kodifikuoti verslo taisykles ir automatizuoti pretenzijų apdorojimą, kartu užtikrindama nuolatinę audito seką. Pažangios sutartys, naudojant „blockchain“ technologijas, gali perkelti popierines sutartis į programuojamą kodą, kuris padeda automatizuoti pretenzijų apdorojimą ir apskaičiuoja visų dalyvių įsipareigojimus draudimo srityje. Automobilio draudimui sumanus kontraktas galėtų būti susietas su jutikliais transporto priemonėje, kuri automatiškai įspėja draudikus, kai įvyksta avarija. Išmanusis jutiklis gali pakviesti medicinos komandas ir transporto vilkimo paslaugas, pradėti ieškinių procesą ir informuoti apdraustąjį, kad pagalba jau yra kelyje.

Sveikatos draudimas

Sveikatos draudimas šiandien

Tarkime, kad jūs vykstate pas ortopedijos chirurgą. Jūsų chirurgo biuro sekretorius turi kruopščiai paprašyti įvairių paslaugų teikėjų pateikti dokumentus, gauti išankstinį leidimą dėl procedūros iš savo draudiko ir pateikti pretenziją. Po operacijos jūsų fizioterapeutui reikia informacijos apie lūžį iš ligoninės ir iš anksto gauti medicininę informaciją iš pirminio gydytojo. Turite rankiniu būdu paprašyti kiekvieno tiekėjo dokumentų.

Sveikatos draudimas naudojant ‘blockchain” technologiją

Kriptografiškai apsaugotas blokas gali išlaikyti pacientų privatumą, tuo pačiu kuriant visą sektorių apimantį sinchronizuotą sveikatos priežiūros duomenų saugyklą ir taip kasmet sutaupant milijardus. „Blockchain“ technologija gali grąžinti pacientams medicininių duomenų kontrolę ir leisti jiems dalytis duomenimis kiekvienu konkrečiu atveju.

Parašas indeksuoja kiekvieno dokumento turinį kriptografiškai ir laiko žyma, tačiau faktiškai nesaugo jokios jautrios informacijos bloko grandinėje.

Perdraudimas

Perdraudimas šiandien

Dabartinis perdraudimo procesas yra labai sudėtingas ir ne efektyvus. Naudojant fakultatyvinį perdraudimą, kiekviena sutarties rizika turi būti atskirai apdrausta, o sutartys paprastai trunka iki trijų mėnesių, kol šalys pasirašys sutartį. Paprastai draudikai dalyvaus daugybėje pokalbių, o tai reiškia, kad reikia keistis duomenimis tarp įvairių šalių. Įvairūs institucijų standartai dažnai lemia skirtingą sutarties įgyvendinimo interpretaciją.

Perdraudimas naudojant “blockchain” technologiją

„Blockchain“ technologija turi potencialą atnaujinti dabartinius perdraudimo procesus. Naudojant “blockchain” technologiją, tuo pačiu metu draudikui ir perdraudikų gali būti pateikiami išsamūs sandoriai. Vykdant perdraudimą naudojant „blockchain“ technologiją, įmonės gali padėti efektyviau paskirstyti kapitalą ir garantuoti draudimo polisus, taip užtikrindamos didesnį stabilumą draudimo pramonei.

Perėjimas prie blokuojamo draudimo sektoriaus

Nors „blockchain“ technologija vis dar yra ankstyvoje stadijoje, draudimo sektoriuje jau yra daug perspektyvių naudojimo atvejų ir programų. Tačiau, nepaisant didžiulio susidomėjimo”blockchain” technologija, prieš tai reikia atlikti daug tyrimų ir bandymų, kurie užtikrintų  šios technologijos saugumą ir efektyvumą.

Nuo pramonės perspektyvos, draudimo bendrovės turi suderinti standartus ir procesus. Nors „blockchain“ technologija gali suteikti draudikams geresnes priemones bendradarbiauti ir dalintis duomenimis, patys draudikai turi būti pasirengę dirbti tarpusavyje. Pati technologija taip pat turi būti toliau plėtojama. Viešieji blokai, kuriuose kiekvienas turi prieigą prie kiekvienos antraštės operacijos, draudimo pramonei yra neįmanomi dėl privatumo ir saugumo problemų. Privatūs, leistini blokai vis dar yra aktyviai vystomi.

Galiausiai, draudimo pramonė yra labai reguliuojama. Siekiama apsaugoti vartotojus nuo piktnaudžiavimo ir draudimo bendrovių nuo pernelyg didelės rizikos ir bankroto. Turi būti plėtojamos teisinės ir reguliavimo sistemos, kuriomis siekiama užtikrinti, kad būtų sėkmingai įgyvendintos blokavimo technologijos.


Contact us